ALTININ VÜCÜDÜMUZDAKİ ETKİLERİ

Altının vücudunuz üzerindeki etkilerini bilmek sizi şaşırtabilir. Altın ve Gümüş yüklü suyun inanılmaz Ayurveda Terapötik Sağlık Faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin
Altın Yüklü Suyun Ayurveda Faydaları: Altın (Sanskritçe Swarna denir), eski zamanlardan beri Ayurveda ilaçlarında kullanılan önemli, asil bir metaldir. Kaynaklar, altının çok çeşitli uygulamalarla ilişkilendirildiği Charaka ve Sushruta Samhita’ya (eski Ayurveda kutsal yazıları) kadar uzanabilir. Rajata Bhasma (Gümüş Kül) ile birlikte Suvarna Bhasma (Altın Kül), gücü, dayanıklılığı ve beynin verimliliğini artırmak için Murabbas ve Chyawanprash gibi çeşitli tanınmış Ayurveda ilaçlarında ve preparatlarında ve diğer ayurveda bitkilerinde bulunabilir.
1. Zihin ve Beden üzerinde Rahatlatıcı Etkisi: Altın sinir toniği olarak kullanılabilir (sinirleri yatıştırır). Beyin üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, hafıza ve zekayı geliştirir. Ayrıca vücut ve zihin üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
2. Gebelikte Faydalı: Hamilelik sırasında tüketildiğinde Altın yüklü suyun (Sanskrit’te Suvarnabharit Jal olarak adlandırılır) fetusun gelişimi üzerinde çok iyi bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Fetüsün beyin ve sinir sisteminin gelişimini teşvik eder.

3. Sağlıklı bir cilt verir: Altın yüklü suda bulunan Altın iyonları, vücuttaki hücreleri, sinirleri ve damarları uyarmaya yardımcı olur. Bu, kan dolaşımının iyileşmesine yol açar. Bu, cilt hücrelerinin metabolizmasını ve atığın ortadan kaldırılmasını artırır. Yeni sağlıklı cilt hücrelerinin yenilenmesine yol açar. Bu nedenle Altın, günümüzde sarkma, yaşlanma ve yaşlılık lekeleri gibi cilt koşullarını tedavi etmek için çeşitli güzellik tedavilerinde de kullanılmasının sebebidir.
4. Solunum Sağlığı İçin İyi: Altın yüklü su içmek, astım, nefes darlığı, histeri, kas atrofisi, tüberküloz vb.
5. kalp sağlığı için iyi: Altın yüklü su içmek kalbi düzenli olarak güçlendirir, kalp krizlerini önler, dayanıklılık ve aritmi (kalbin düzensiz veya anormal ritim ile attığı bir durum) geliştirir.

6. Antibakteriyel Özelliklere sahiptir: Antibakteriyel özellikleri nedeniyle implantlar, kalp pillerindeki teller ve zayıf kan damarlarını desteklemek için kullanılan stentler için tercih edilen malzemedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018© BioSimya.Tüm hakları saklıdır.