Kolloidal Altın Suyunun Faydaları

 • Kolloidal altın suyunun yapılan bir deneyde zekayı 20 kat arttırdığı kanıtlanmıştır. Denek, 3 ay boyunca düzenli olarak altın suyu kullandı. Üç ayın sonunda yapılan IQ testinin, başta yapılan IQ testinden daha başarılı olduğu ve zekayı 20 kat arttırdığı gözlemlendi.
 • İç blokajları çözerek sinir sistemini yatıştıran ve iç enerjiyi aktive eden altın, rahatlamayı sağlar. Aynı zamanda endorfin benzeri hormonların üretimini teşvik ettiğini kanıtlar ki bu iyi bir ruh hali ve uyumlu bir iç his oluşturur.
 • Hareket koordinasyonu; serebrum, omurilik, motor siniri ve kas lifleri arasındaki sinirsel etkileşime bağlıdır. Bu iletişim, elektriksel uyarılarla kontrol edilir. Altın, en iyi elektrik iletkenliğine sahiptir. Böylelikle kolloidal altın suyu, hareket koordinasyonunu arttırır.
 • Serbest radikaller tehlikelidirler. Başka hücrelerin elektronunu çalarlar. Antioksidanlar serbest radikallerin en büyük düşmanıdır. Çünkü kendi elektronunu serbest radikallere verirler. Bir nevi kendini feda ederler. Kolloidal altın suyu ise bir antioksidandır.
 • Fagosit, vücut içerisindeki yabancı organizma ve maddeleri sindirip yok eden biyolojik hücrelere verilen genel addır. Bu hücrelerin yok etme yöntemine fagositoz adı verilir. Kolloidal altın suyu ise fagositleri uyarır ve akıllı düzenleyici olarak hareket eder. Böylece bağışıklık sistemi uyarılmış olur.
 • Kolloidal altın suyu da kolloidal gümüş suyu gibi bakteri ve virüslerle etkili bir şekilde mücadele edebilmektedir. Bağışıklığı uyarıcı özelliklere ek olarak altın da doğrudan saldırır ve parazitleri yok eder. Robert Koch, 1890’da altın suyunun tüberküloz bakterilerini yok ettiğini keşfetmiştir.
 • Bilimsel çalışmalarda altın, anti-inflamatuar etki göstermiştir. Stockholm’de bulunan Karolinska Üniversitesi Hastanesi’ndeki araştırmacılar, kolloidal altın suyunun inflamatuar süreçleri azalttığını kanıtlamıştır.
 • Kolloidal altın; endokrin sistemimizi yeniden canlandırabilir, yaşlanmış bez sistemi ile ilişkili çeşitli yaşlanma belirtilerini ve hastalıkları önleyebilir, varolan fonksiyonel eksiklikleri giderebilir ve tıkanıklığı önleyebilir. Çok ilginç olan, kolloidal altın beynin merkezinde bulunan epifiz bezinin fonksiyonunu arttırır.
 • Glikasyon, kan tarafından taşınan şeker ve dermal (kolajen ve elastin) lifler arasında olan bir reaksiyonun sonucunda ortaya çıkmaktadır. Destek dokularının sertleşmesine ve bozulmasına neden olup, dermal liflere zarar vermektedir. Bunun sonucunda dermis gittikçe esnekliğini, canlılığını kaybetmekte ve yüzeyde kırışıklıklar oluşmaktadır. Kolloidal altın suyu ise anti-glikasyon etki yapar ve zararlı şekere karşı korur.
 • Kolloidal altın, metabolizmamızı en iyi duruma getirir. Besinler daha iyi emilir, toksinler daha verimli atılır ve sindirim arttırılır.

Kolloidal Altın Suyunun Faydaları” için 34 yorum

 • 18 Haziran 2019 tarihinde, saat 09:20
  Permalink

  MS hastalar iyi gelebilirmi

  Yanıtla
  • 23 Haziran 2019 tarihinde, saat 13:18
   Permalink

   gümüşsuyu ile birlikte düzenli kullanımda fayda sağladığı gözlemlenmiştir.

   Yanıtla
   • 5 Eylül 2019 tarihinde, saat 03:23
    Permalink

    Merhaba Kulandinizmi Bende Tiroid bezi düzensiz çalişmasi nedeniyle değişken ruh hali var.
    Yardimci olurmu

    Yanıtla
    • 5 Eylül 2019 tarihinde, saat 11:34
     Permalink

     Merhabalar.Kolloidal altın; endokrin sistemimizi yeniden canlandırabilir, yaşlanmış , varolan fonksiyonel eksiklikleri giderebilir ve tıkanıklığı önleyebilir. Beynin merkezinde bulunan epifiz bezinin fonksiyonunu arttırır.Koloidal altın gergin sinirler üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.
     Bu nedenle, insanlar kolloidal altın almaya başladığında, kendi içinde bir sakinlik duygusu yaşarlar.
     Bu sakinleştirici etki, zihinsel stresden çok rahatlama sağlar.
     Aslında, depresyon ve anksiyete belirtileri için kolloidal altın kullanımı büyük sonuçlar ortaya koymuştUr.

     Yanıtla
    • 29 Nisan 2020 tarihinde, saat 20:34
     Permalink

     Bu tür işlemler yapılırken tüketilmemesi gereken yiyecek ve içecekler var arkadaşlar faydalı diye hemen atlamamak lazım,reseptörlerinizi sıfırlayıp yerlerine geçecek olan bu metaller yanlış yerlere bağlandığında faydadan çok zarar getirebilir .dikkatli olalım lütfen. evet faydalıdır ancak kuralları vardır.

     Yanıtla
     • 6 Mayıs 2020 tarihinde, saat 19:38
      Permalink

      evet kullanma şekli miktarı kullanma amacınıza ve yaşınıza göre değişmektedir

     • 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 23:07
      Permalink

      Neler tüketilmemeli

     • 16 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:39
      Permalink

      ALKOL VE ÇİĞ SARIMSAK KULLANMAMANIZI ÖNERİRİZ

  • 2 Ekim 2019 tarihinde, saat 15:31
   Permalink

   DÜZENLİ KULLANIM SAĞLANDIĞINDA ETKİSİNİ GÖRMENİZ SÖZ KONUSU

   Yanıtla
 • 30 Temmuz 2019 tarihinde, saat 00:45
  Permalink

  Sa benim oğlum var 11 yaşında aşırı asabiyet var ayrıca tikleri var ve dikkat dağanıklığı ve yeterli odaklanamama problemi var altın suyu bu anlamda ne derece etkili olur

  Yanıtla
  • 5 Eylül 2019 tarihinde, saat 11:35
   Permalink

   Koloidal altın gergin sinirler üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.
   Bu nedenle, insanlar kolloidal altın almaya başladığında, kendi içinde bir sakinlik duygusu yaşarlar.
   Bu sakinleştirici etki, zihinsel stresden çok rahatlama sağlar.
   Aslında, depresyon ve anksiyete belirtileri için kolloidal altın kullanımı büyük sonuçlar ortaya koymuştur.

   Yanıtla
 • 8 Eylül 2019 tarihinde, saat 18:05
  Permalink

  Bu yazıların altına referans alınan makaleleri yazsanız daha iyi olacak. Bu faydalar birçok yerde yazıyor, ingilizce kaynaklarda da bulmak mümkün. Ama maalesef kolloidal altının üstünden daha yukarıdaki faydalarını araştıran makale yok gibi birşey, ben bulamadım. Oysa kolloidal gümüşle ilgili belki yüzlerce makale var ama altın ile ilgili akademik veriler az. O açıdan referans olmadıkça hep şüphe ile yaklaşıyorum. Kendim denedim, bu tür etkilerin olduğunu deneyimliyorum ama bir yan etkisi var mı, bu faydalar ne kadar gerçekçi bilimsel çalışmalar lazım. Mesela gümüş suyu nerde okusanız zararsız yazar, oysa bilimsel çalışmalarda insan hücrelerine de toksik etki ettiğini bulabilirsiniz. Ama altınla ilgili maalesef yeterli verili yok, hepsi deneyime dayalı. Varsa da referansla bilgilendirirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • 6 Kasım 2019 tarihinde, saat 15:01
   Permalink

   Can alıcı! noktaya parmak bastınız. Bu sorulara cevap bulamazsınız. Çünkü altın suyunun patenti alınamıyor. İkinci olarak birçok pahalı ilacı çöp durumuna getiriyor. Üçüncü olarak gümüş suyunun toksik olduğu tarzındaki yazılar maksatlı yalandır, kullanımını engellemeye yönelik dezenformasyondur. İkna olmanız için, kapitalist sistemin ve büyük ilaç tekellerinin hangi mantıkla çalıştığını düşünmek gerekir. Aradığınız bilimsel makaleleri kontrol eden sistem, zaten bu tür çabaları bastırıp engellemek zorundadır.

   Yanıtla
   • 21 Haziran 2020 tarihinde, saat 01:49
    Permalink

    Peki bu altın suyunun kullanım şekli kuralları nelerdir?

    Yanıtla
    • 16 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:38
     Permalink

     ALTIN SUYUNUN KULLANIM AMACINIZ,YAŞINIZ GİBİ FAKTÖRLER KULLANIM ŞEKLİNİ DOZUNU DEĞİŞTİRMEKTEDİR.

     Yanıtla
 • 17 Şubat 2020 tarihinde, saat 20:02
  Permalink

  Demans hastaları için kullanıma uygun mudur. Yaşı 84 n

  Yanıtla
 • 9 Mart 2020 tarihinde, saat 21:28
  Permalink

  Kullanım şekli nasıl olacak kaç ppm olmalı

  Yanıtla
 • 3 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:39
  Permalink

  Merhaba ben 1 yıldır saçlı hücresel lösemi hastasıyım çok şükür durumum öyle ağır değil yavaş ilerleyen bir tür bu ürünü kullanmamda bir sakınca olurmu

  Yanıtla
  • 6 Mayıs 2020 tarihinde, saat 19:34
   Permalink

   merhabalar geçmiş olsun sakıncası olmaz tedavinize olumlu katkıda bulunur

   Yanıtla
 • 29 Mayıs 2020 tarihinde, saat 23:38
  Permalink

  Merhaba ben MS hastasiyim ilaçta kullanıyorum bi yan etkisi olurmu kullansam

  Yanıtla
  • 16 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:42
   Permalink

   HAYIR KOLLOİDAL ÜRÜNLER HİÇ BİR İLAÇ İLE ETKİLEŞİME GİRMEZ AKSİNE İLAÇLARINIZIN ETKİSİNİ ARTIRIR.
   GEÇMİŞ OLSUN

   Yanıtla
 • 29 Haziran 2020 tarihinde, saat 20:31
  Permalink

  Slm benim kizim 5yasinda ve bagisikligi cok zayip aslim buransiti var alarjik birde alercisi var agac polenine kopek kedi kus alerjisi var kullanmada bi sakincasi olurmu

  Yanıtla
  • 16 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:37
   Permalink

   MERHABALAR,KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYU KULLANMANIZI ÖNERİLEBİLİR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ AKTİVE EDEREK OLASI RAHATSIZLIKLARDAN KORUR ASTIM İÇİN nebulizatör (SOĞUK HAVA CİHAZI)HAZNESİNE KOYARAK HAVA OLARAK ÇEKMESİNİN ÖNEMLİ FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ.
   GEÇMİŞ OLSUN.

   Yanıtla
 • 10 Temmuz 2020 tarihinde, saat 12:46
  Permalink

  Merhaba,

  Annemde bir yıl evvel takma diş kullanımına bağlı ağız tümörü oluştu. Ameliyat ettiler, damak alındı, dilin sağ tarafına müdahale edildi ve boyun sağ taraf lenfleri de alındı. Sonrasında 2 ay ışın tedavisi gördü, fakat daha bir yıl olmadan tümör aynı yerde nüks etti. Şimdi daha kapsamlı bir ameliyat edip çene kemiğine de müdahale etmek istiyorlar. Yaklaşık 2 ay diğer bitkisellerin yanı sıra gümüş suyu kullandı. Fakat olumsuz makaleler okuyunca kullanmasını istemedik. Son dönemlerde gittiğimiz bir fitoterapist altın suyunu önerdi. Sizin düşüncenizi de alabilir miyiz? Teşekkür ederiz.

  Yanıtla
  • 16 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:34
   Permalink

   MERHABALAR,ÖNCELİKLE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.GÜMÜŞ SUYU SİZİN DURUMUNUZ İÇİN DAHA ETKİLİ SONUÇLAR VERİR. KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYUNUN HİÇ BİR YAN ETKİSİ OLAMAMAKLA BİRLİKTE HİÇ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİME GİRMEZ.KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYU YAPILMA ŞEKLİ VE ORTAMI DİKKAT EDİLMELİ.
   ALTIN SUYU DAHA ÇOK NÖROLOJİK OLAYLARDA ÖNERİLEBİLİR.BEYİN SİNİR İLETİMİNİ DÜZENLEMEDE ETKİLİDİR

   Yanıtla
 • 13 Temmuz 2020 tarihinde, saat 23:46
  Permalink

  Merhaba 18 aylik epilepsi hastası kızım gelişim geriliği var fiziksel ve mental olarak aynı zamanda genetik bir hastalığı da var altin suyu olumlu etkiler mi

  Yanıtla
  • 16 Temmuz 2020 tarihinde, saat 15:29
   Permalink

   MERHABALAR,ALTIN SUYUNUN YAPILAN ARAŞTIRMALAR DA VE KULLANICI DÖNÜŞLERİNE GÖRE EPİLEPSİ NÖBETLERİNDE AZALMA DAHA HAFİF ATLATMA GİBİ OLUMLU ETKİLERİ SÖZ KONUSU

   Yanıtla
 • 21 Temmuz 2020 tarihinde, saat 11:02
  Permalink

  Merhaba,benim babam miyasteni grevis hastası 74 yaşında yatağa bağımlı,altın suyunun faydası olur mu?
  teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 21 Temmuz 2020 tarihinde, saat 11:24
   Permalink

   Merhabalar,
   altın suyu sinirler arasındaki elektrik sinyallerini düzenler. daha önce bu hastalıkta kullanılmadığı için net bir bilgi maalesef veremiyoruz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2018© BioSimya.Tüm hakları saklıdır.