GÜMÜŞÜN BAKTERİLER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Gümüş sağlıklı probiyotiklere zarar vermemekle birlikte, patojenik bakterileri seçerek yok etmede üstün başarı sağlamakta.

GÜMÜŞ BAKTERİLERE KARŞI GERÇEKTEN ÇALIŞIYOR MU?

ÇALIŞMA:YEDİ PATOJEN ÜZERİNDE ETKİ EDEN GÜMÜŞ

Gümüş ile ilgili son testler, FDA’nın ( Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ) ve ISO 17025 standartlarına (ACLASS) göre üçüncü tarafın onayladığı Salt Lake City’de bulunan farmasötik sınıfı bir laboratuarda gerçekleştirildi. Bir GLP, GMP ve GTP tesisidir.

Bu çalışmanın temel amacı, yapılandırılmış gümüşün, patojenik bakteri kategorisinden patojenleri öldürme yeteneğini test etmektir. İkincil bir hedef, 2011 yapılandırılmış gümüş teknolojisinin etkinliğini önceki on yılın önde gelen gümüş aquasol teknolojisi ile test etmekti. Bu karşılaştırmalı test sadece iki bakteri üzerinde yapılan deneyleri içeriyordu.

Bu testin sonuçları açıktı: 2011 yapılandırılmış gümüş teknolojisi, Candida’nın yanı sıra tüm ana patojenik bakteri kategorilerinde etkilidir.


Verilere dayanarak, sonuçlar aşağıdaki gibidir:


Yapılandırılmış gümüş, 5 dakika içinde tüm bakteri ve maya patojenlerini yok eder ve bunu% 99,99 düzeyinde yapar, asidik gümüş aquasol ise sadece 5 dakikada% 92 oranında yok eder. 

Staphylococcus aureus, MRSA, Pseudomonas aeruginosa, E-coli, Salmonella, Candida albicans ve Streptococcus'a göre gümüş ölüm oranları

kaynak :https://www.silverhealthinstitute.com/silver-bacteria/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2021© BioSimya.Tüm hakları saklıdır.