25 PPM KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYUNUN KULLANIM ŞARTLARI

25 PPM kolloidal gümüş suyu yetişkinlerde koruma amaçlı kullanıldığı gibi bağışıklık sistemini güçlendirmek ,kronik rahatsızlıklar için kullanım dozunu rahatsızlığa göre ayarlayarak kullanılabilir.12 yaştan sonra çocuklar için de hem koruma hem de kronik rahatsızlıklar için kullanılmaktadır.

KULLANIM ŞEKLİ

25 ppm kolloidal gümüş suyu viral bir durumda veya mikroorganizmaların (bakteri,mantar) sebep olduğu enfeksiyonlara karşı kullanılabilir.Yetişkinlerde 25 ppm kolloidal gümüş suyunun kullanım amacı daha çok bağışıklık sistemini güçlü tutmak ve olası bir enfeksiyon durumundan korunmak amaçlıdır.Çocuklarda koruma amacının yanında bronşit iltihaplanmaları,bademcik iltihapları,üst solunum enfeksiyonları,idrar yolu enfeksiyonları için önerilmektedir.

Oral yolla tüketebileceğiniz gibi burun tıkanıkları,sinüzit,üst solunum yolları rahatsızlıkları için burun spreyi şeklinde kullanabilir,Kulak iltihaplanması,ağrıları için kulağınıza damlatılabilir,göz iltihaplanmaları,arpacık,göz kuruluğuna karşı gözlerinize damlatarak kullanabilirsiniz.Yine üst solunum yolları rahatsızlıkları,bronşit,astım gibi kronik rahatsızlıklarınız için nebulizatör cihazının ilaç haznesine gümüş suyunu koyarak ağız ve burun yoluyla buharını solumak diğer tedavi yöntemidir.

Kullanım şekli aç karnına olması önemli bir kriter olup vücut sindirim sistemi ile uğraşmadan yemeklerden yarım saat önce almanız nano gümüşlerin etkisini hızlandırması açısından önemli.Tedaviniz devam ettiği müddetçe çiğ sarımsak ve alkol tüketiminden uzak durmanız gerekmektedir.
Kolloidal gümüş suyunu oral yolla alıyorsanız yutmadan önce bir miktar ağızda bekletip ,vücut sıcaklığına getirip yutmanız etkisini hızlandıracak bir diğer metottur.

KULLANIM DOZU

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve ya olası bir viral durumdan ya da enfeksiyon, mevsimsel rahatsızlıklardan korunmak için kullanılacak ise haftada 3 gün yetişkinler için 30 mg çocuklar için 5 mg tüketmeniz yeterli olacaktır.
Kronik bir rahatsızlık için tüketimde dikkat edeceğiniz unsurlar sabah akşam yetişkinler için 50 mg çocuklar için 5 mg yeterli olacaktır, tabi spesifik bir değer vermek çokta sağlıklı olmayabilir Sonuç olarak rahatsızlığa ve yaşa bağlı olarak kullanım dozu değişebilmektedir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Kolloidal gümüş suyunu herhangi metal ile temasından kaçınmak gerekir aynı zamanda elektrikli aletlerin yanında tutmamak,buzdolabında saklanmamalı. Kolloidal gümüş suyunu oda sıcaklığında ve kutusunda, gün ışığı görmeyecek bir alanda muhafaza etmeniz gerekir,çünkü Kolloidal gümüş suyu iyonik yapılı nano gümüş partiküllerinden oluştuğu için parçacıklarda dibe çökme gözlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2021© BioSimya.Tüm hakları saklıdır.