15 PPM KULLANIM ŞARTLARI

15 ppm kolloidal gümüş suyu 2 yaş üstü çocuklarda koruma ve kronik rahatsızlıklarda kullanıldığı gibi yetişkinlerde koruma amaçlı da kullanılabilir.


KULLANIM ŞEKLİ

15 ppm kolloidal gümüş suyu viral bir durumda veya mikroorganizmaların (bakteri,mantar) sebep olduğu enfeksiyonlara karşı kullanılabilir.Yetişkinlerde 15 ppm kolloidal gümüş suyunun kullanım amacı daha çok bağışıklık sistemini güçlü tutmak ve olası bir enfeksiyon durumundan korunmak amaçlıdır,iki yaş üstü çocuklarda hem koruma hem de kronik rahatsızlıklar için kullanılmakta.Oral yolla tüketebileceğiniz gibi burun tıkanıkları,sinüzit,üst solunum yolları rahatsızlıkları için burun spreyi şeklinde kullanabilir,Kulak iltihaplanması,ağrıları için kulağınıza damlatılabilir,göz iltihaplanmaları,arpacık,göz kuruluğuna karşı gözlerinize damlatarak kullanabilirsiniz.Yine üst solunum yolları rahatsızlıkları,bronşit,astım gibi kronik rahatsızlıklarınız için nebulizatör cihazının ilaç haznesine gümüş suyunu koyarak ağız ve burun yoluyla buharını solumak diğer tedavi yöntemidir.

Kullanım şekli aç karnına olması önemli bir kriter olup vücut sindirim sistemi ile uğraşmadan yemeklerden yarım saat önce almanız nano gümüşlerin etkisini hızlandırması açısından önemli.Tedaviniz devam ettiği müddetçe çiğ sarımsak ve alkol tüketiminden uzak durmanız gerekmektedir.
Kolloidal gümüş suyunu oral yolla alıyorsanız yutmadan önce bir miktar ağızda bekletip ,vücut sıcaklığına getirip yutmanız etkisini hızlandıracak bir diğer metottur.

KULLANIM DOZU

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve ya olası bir viral durumdan ya da enfeksiyon, mevsimsel rahatsızlıklardan korunmak için kullanılacak ise haftada 3 gün yetişkinler için 30 mg çocuklar için 5 mg tüketmeniz yeterli olacaktır.
Kronik bir rahatsızlık için tüketimde dikkat edeceğiniz unsurlar sabah akşam yetişkinler için 50 mg çocuklar için 5 mg yeterli olacaktır. Sonuç olarak rahatsızlığa ve yaşa bağlı olarak kullanım dozu değişebildiği için spesifik bir doz söylemekte çok doğru olmayabilir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Kolloidal gümüş suyunu herhangi metal ile temasından kaçınmak gerekir aynı zamanda elektrikli aletlerin yanında tutmamak,buzdolabında saklanmamalı. Kolloidal gümüş suyunu oda sıcaklığında ve kutusunda, gün ışığı görmeyecek bir alanda muhafaza etmeniz gerekir,çünkü Kolloidal gümüş suyu iyonik yapılı nano gümüş partiküllerinden oluştuğu için parçacıklarda dibe çökme gözlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2021© BioSimya.Tüm hakları saklıdır.